صلوات

وبلاگی در مورد آموزه های اسلام

وبلاگی در مورد آموزه های اسلام

طبقه بندی موضوعی

۵ مطلب در شهریور ۱۳۹۲ ثبت شده است

شکی نیست که پیامبر صلی الله علیه و آله مقرب‌ترین بنده به درگاه خداوند است. بلکه حتی مفهوم تقرب به خود ایشان تعریف می‌شود. مقام ایشان چندان بالاست که حتی فرشته مقربی نظیر جبرئیل نیز توان و تحمل این قرب و منزلت را ندارد...

در روایات است که خداوند دوستان اهل بیت علیهم السلام را که گناهکارند در دنیا به انواع بلاها مبتلا می‌فرماید، تا قبل از مرگ پاک شده باشند.

پیامبراکرم صلی الله علیه و آله فرمود: شدیدترین ساعات بر میت شب اول قبر است. این همان شب اولی است که او را دفن می کنند. اما چون تحیری دارد که هنوز خود را نیافته و نمی‌خواهد در آن قبر زندگی کند ترس دارد.

اغلب بدبختی‌هایی که دامنگیر فرد یا جامعه می‌شود، همانا آلودگی بر گناه و معصیت است. گناه یعنی مخالفت با قوانین الهی و پیروی بدون قید و شرط از تمایلات و هوای نفس، پیروی از تمایلات نفسانی که برخلاف قوانین تکوین باشد. در اینجا چند نمونه از گناهان کبیره را که قرآن مجید بارها بر ترک آن‌ها تأکید کرده است را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

زائران خانه خدا نزدیک به یک ماه دیگر عازم سرزمین وحی خواهند شد. با توجه به وسع مالی و محدودیت حضور افراد در ایام حج برای همه آرزومندان و مشتاقان امکان حضور در مکه مکرمه و انجام اعمال نیست اما از آن جهت که خداوند نسبت به بندگان خود بسیار رئوف و مهربان است برای اعمال دیگری نیز ثواب حج و عمره مقبول عطا می کند.